Ստեֆան Ռիշար. «Orange-ը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների կարևոր հիմնասյուներից մեկն է» 07.10.2011
Այսօր առավոտյան Orange-ի գլխավոր խանութը հյուրընկալեց Ֆրանս Տելեկոմ Orange Խմբի նախագահ և գլխավոր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարին, Ֆրանսիայի Արդյունաբերության, էներգետիկայի և թվային տնտեսության նախարար Էրիկ Բեսոնին, Ֆրանսիայի արտաքին առևտրի գծով պետական քարտուղար Պիեռ Լելուշին և Ֆրանսիայի տրանսպորտի գծով պետական քարտուղար Թիերի Մարիանիին, ովքեր Հայաստան են ժամանել Ֆրանսիական Հանրապետության նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի պետական այցի շրջանակներում` պաշտոնական պատվիրակության կազմում: Այցի ընթացքում նրանք ծանոթացան Հայաստանում Orange-ի գործունեությանն ու այն նորարարություններին, որ ընկերությունը կատարել է Հայաստանի շարժական հեռախոսակապի և լայնաշերտ ինտերնետի ոլորտում: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Ֆրանս-հայկական գործարար ակումբի անդամները` ակումբի նախագահ Արման Փինարբասիի գլխավորությամբ:
«Երջանիկ և հպարտ եմ այսօր գտնվել Հայաստանում և ներկայացնել այն ընկերությունը, որն իր ներդրումներով և գործունեությամբ նպաստում է Հայաստանի տնտեսական և տեխնոլոգիական զարգացմանը և դարձել է ֆրանս-հայկական բարեկամական հարաբերությունների կարևոր հիմնասյուներից մեկը», ասաց
Ավելի վաղ Ստեֆան Ռիշարը այցելել էր Orange-ի գլխամասային գրասենյակ և հանդիպում ունեցել Orange Արմենիայի ինչպես ղեկավար անձնակազմի, այնպես էլ բոլոր աշխատակիցների հետ, ծանոթացել ընկերության աշխատանքային կյանքին և ներկայացրել Orange Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի ընդհանրական նպատակներն ու ռազմավարությունը: Հանդիպման ընթացքում նա նշեց, որ հպարտ է այն բանի համար, որ այսօր Orange-ի աջակցությամբ Երևանի սրտում կբացվի աշխարհահռչակ քանակագործ Օգյուստ Ռոդենի գլուխգործոցներից մեկը, որը մշտապես կխորհրդանշի հայ և ֆրանսիացի ժողովուրդների բարեկամությունը:
Ստեֆան Ռիշարն այսօր նաև մասնակցեց Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում Հայաստանի և Ֆրանսիայի նախագահների կողմից Ռոդենի արձանի պաշտոնական բացման արարողությանը:

This morning Orange Flagship store hosted Stéphane Richard, Chairman and CEO of France Telecom-Orange, Eric Besson, French Minister of Industry, Energy and Digital Economy, Pierre Lellouche, State Secretary in charge of Foreign Trade and Thierry Mariani, Secretary of State for Transport, who are in Armenia as part of the delegation accompanying Nicolas Sarkozy, the French President. During the visit they were introduced to the activities of Orange and innovations that the company has introduced to Armenian mobile telephony and broadband internet. Members of French-Armenian business club headed by Armand Pinarbasi, the president of the club, were also present at the meeting.
Stéphane Richard, Chairman and CEO of France Telecom-Orange, said: «I am happy and proud of being in Armenia and representing the company which is contributing with its investments and activities to the ecenomic and technological developpment of Armenia and is one of the most important pillars of the French-Armenian relationships».
Earlier in the morning, Stéphane Richard visited the headquarters of Orange Armenia and met the managing committee as well as whole staff, was introduced to the business life of the company and presented the global ambitions and strategy of Orange France Telecom Group. During the meeting he also noted that he is proud that one of the masterpieces of the renowned French artist Auguste Rodin will be inaugurated in the heart of Yerevan, with the support of Orange, which will always symbolize the friendship of French and Armenian people.
Today Stephan Richard also attended the official inauguration of the statue by the presidents of the two countries.