Այսօր Orange Արմենիան հայտարարեց Ֆրանսիս Ժելիբտերի` ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում նշանակվելու և Բրունո Դյութուայի` ընկերության հիմնադիր գլխավոր տնօրենի մեկնման մասին, ով ղեկավարում էր Orange Արմենիան 2009թ. հունվարից ի վեր:
«Orange-ն այլևս նոր ընկերություն և նոր ապրանքանիշ չէ Հայաստանում. մեր հայկական ընկերությունն արդեն իր կայուն տեղն ունի մարդկանց կյանքում և կարևոր դերակատարություն` երկրի տնտեսության համար: Այսօր Orange-ը սիրված բրենդ է Հայաստանում, և հենց սա էր մեր գլխավոր նպատակը ծառայությունները մեկնարկելիս: Այս ու բազմաթիվ այլ ձեռքբերումները մեր ուժեղ հայկական թիմի նվիրվածության և աշխատանքի արդյունքն են», ասաց Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի եվրոպական շուկաների գործադիր փոխնախագահ Բենուա Շինը:
Orange Արմենիան իր մեկնարկից ի վեր մի շարք նշանակալից ձեռքբերումներ է ունեցել, որոնց թվում այնպիսի նորարարություններ են, ինչպես HD որակով ձայնի ներդրումը, 42Մբ/վ արագությամբ ցանցի կառուցումը Հայաստանի երեք մեծ քաղաքներում և 21Մբ/վ արագությամբ ցանցինը` մնացած տարածքում, ինչպես նաև հանրային ավտոբուսներում անվճար WiFi-ի ներդրումը և Հայաստանում առաջին անգամ 1 դրամով հեռախոսների ու սմարթֆոնների առաջարկները: Ավելին, Orange Արմենիան ստանձնել է սոցիալապես պատասխանատու կեցվածք` ներդնելով էներգիայի խնայողության քաղաքականություն և այդ նպատակով սահմանելով հստակ չափանիշներ իր ամենօրյա աշխատանքում: Շրջական միջավայրի նկատմամբ հոգածության խորհրդանիշը թերևս Սյունիքի մարզում գտնվող բազային կայանն է, որն աշխատում է բացառապես արևային էներգիայով: Ընկերությունն առաջինն էր տարածաշրջանում, որը ներդրեց հեռախոսների էկո-վարկանշման համակարգ: Orange Հիմնադրամի գործունեության միջոցով ընկերությունը հոգ է տանում հաշնմանդամ և խոցելի անձանց մասին` տրամադրելով անվճար ակնաբուժական ծառայություններ ստանալու հնարավորություն, աջակցելով աուտիզմով երեխաներին և նրանց ընտանիքներին, ինչպես նաև նպաստելով համայնքային զարգացմանը:
«Ֆրանսիս Ժելիբտերի ղեկավարությամբ Orange Արմենիան կշարունակի շեշտը դնել բաժանորդներին որակյալ ծառայություններ մատուցելու և դրանով վերջիններիս հավատարմությունը պահելու ուղղությամբ, ինչպես նաև կշարունակի ներկայացնել նորարարական ծառայություններ: Ընկերությունը մասնավորապես աշխատելու է այնպիսի ծառայությունների ուղղությամբ, որոնք խթանում են մուլտիմեդիա ծառայությունների և շարժական ինտերնետի օգտագործումը: Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում Բրունոյին իր կատարած ահռելի աշխատանքի և Հայաստանում մեր գործունեությանը բերած իր ներդրման համար ու ցանկանում նրան նորանոր հաջողություններ, քանզի նա այսուհետ նոր դեր է ստանձնելու Ֆրանս Տելեկոմ Խմբում», ավելացրեց Բենուա Շինը:
«Կցանկանայի օգտվել այս առիթից` շնորհակալություն հայտնելու Orange Արմենիայի բոլոր աշխատակիցներին այս մեծ նվաճումների, մեր ընկերության առաքելությանն ու արժեքներին նրանց նվիրվածության համար: Կցանկանայի արտահայտել իմ երախտիքը նաև մեր գործընկերներին` միասին իրականացրած նախագծերի, ինչպես նաև հայկական իշխանություններին` մշտական աջակցության համար: Ցանկանում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել մեր բոլոր բաժանորդներին վստահության և հավատարմության համար, մեր ծառայություններն օգտագործելու և մեր աշխատանքը գնահատելու համար: Սա ամենամեծ գնահատականն է մեզ համար: Ես մեկնում եմ մի երկրից, որտեղ իսկապես սիրեցի ապրել և աշխատել: Ես այստեղ անցկացրած տարիների ընթացքում առիթ եմ ունեցել ճամփորդել ամբողջ Հայաստանում և հիանալ այս երկրի բնությամբ ու մշակույթով: Այժմ ինձ հաջորդողի հերթն է` բացահայտել այս հրաշալի երկիրը և առաջնորդել Orange-ը դեպի էլ ավելի մեծ նվաճումներ: Մեծ հաջողություններ եմ ցանկանում նրան», ասաց Բրունո Դյութուան:
«Ես իսկապես խանդավառված եմ գալու Orange Արմենիա` երիտասարդ ու շատ դինամիկ ընկերություն, որը գործում է չափազանց մրցակցային շուկայում: Տպավորված եմ այն նախագծերով, որ Orange-ն իրականացնում է, և բարձր եմ գնահատում նորարարությունները լայն հանրությանը հասանելի դարձնելու ցանկությունը: Ոգևորված եմ այն մարտահրավերներով, որոնց պետք է հանդիպեմ` դարձնելու Orange Արմենիան է՛լ ավելի հաջողակ, է՛լ ավելի ուժեղ ու է՛լ ավելի սիրված», ասաց Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Իր այցի ընթացքում Բենուա Շինը Բրունո Դյութուայի և Ֆրանսիս Ժելիբտերի ուղեկցությամբ հանդիպել է ՀՀ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանի, ՀՀ Տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի, ՀՀ Էկոնոմիկայի փոխնախարար Տիգրան Հարությունյանի և ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հետ:

Today, Orange Armenia announced the appointment of Francis Gelibter as Chief Executive Officer of the company, following the departure of Bruno Duthoit, the founding CEO, who has led the company since January 2009.
Benoît Scheen, Executive Vice President of Europe, Orange said: “Orange is no longer a new company and a new brand in Armenia – our Armenian operation is well-established in the lives of the people of Armenia and has an important role in the economy of the country. Today, Orange is one of the best loved brands in Armenia – which was our main goal when we launched. These achievements and many others are due to the dedication and hard-work of our very strong Armenian team.”
Orange Armenia has made several notable achievements since its launch, including the introduction of HD voice; the rollout of a 42Mbps speed network in three largest cities and 21Mbps in the rest of the country; as well as delivering free WiFi on public buses and 1 AMD offers for handsets and smartphones, first in Armenia. In addition, Orange Armenia has taken a socially responsible attitude, implementing an energy saving policy and setting precise objectives in daily work for that purpose. The most iconic part of this environmental commitment is the solar base station in the south of the country. The company has been the first in the region to introduce eco-labeling of phones. Through the activities of the Orange Foundation, it cares for the disabled and vulnerable people by providing free eye care services, helping children with autism and their families and supporting community development.
Benoît continued: “With Francis Gelibter at the helm, Orange Armenia will continue to drive customer satisfaction and loyalty through innovative new services and customer care and will focus in particular on delivering services that boost usage of multimedia and the mobile internet. On behalf of the France Telecom Group, we thank Bruno for his tremendous contribution and impact on the Armenian business and we wish him every success as he takes on a new role within the Group.”
Bruno Duthoit said: “I would like to take the occasion to thank all Orange Armenia employees for these great achievements and for their dedication to our mission and company values. I would like to express my gratitude to our partners for the nice projects we’ve done together and to Armenian authorities, for their constant support. I would also like to thank all our customers, for their trust and loyalty and for using our services and appreciating our work. That’s the best reward for us. I am leaving a country that I greatly appreciated working and living in. During my time there I have had the occasion to travel throughout Armenia and I admire the nature and ancient culture of the country. Now it’s up to my successor to discover this amazing country and lead Orange Armenia to even bigger achievements. I wish him all the best. ”
Francis Gelibter said: “I am really excited to come to Orange Armenia - a young and very dynamic company in an extremely competitive market. I am impressed by the projects that Orange is carrying out and appreciate the desire to bring innovation to the broader public. I am very excited by the new challenges I face to make Orange Armenia even more successful, even stronger and even better loved.”
During his visit, Benoît Scheen, accompanied by Bruno Duthoit and Francis Gelibter, met with RA Prime Minister Tigran Sargsyan, Chief of Staff of the President of Armenia Vigen Sargsyan, RA Transport and Communication Minister Gagik Beglaryan, RA Economy Vice-Minister Tigran Harutyunyan and RA Public Services Regulatory Commission Chairman Robert Nazaryan.